Pożegnanie pieluszki z pomocą Pucia

Większość rodziców boryka się z problemem efektywnego pozbycia się pieluchy u dziecka, a tym samym skutecznej nauki siadania na nocnik i przejścia do zgłaszania potrzeb fizjologicznych w odpowiednim momencie, zanim dziecko zrobi siku do świeżo założonej bielizny. Jest sporo poradników na ten temat, ale większość z nich jest przeznaczona dla rodziców. Istnieją jednak książki w tym temacie skierowane bezpośrednio do dzieci, a jedną z nich jest ”Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki (kup już dziś, szybka wysyłka!)”, której autorką jest Pani Marta Galewska-Kustra.

Kim jest Pucio?

Serie książek o Puciu, przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku i uczą mówić, opowiadać, rozpoznawać głosy zwierząt czy zjawiska pogodowe. Pucio jest małym, sympatycznym chłopcem, którego poznajemy w pierwszej serii książek przeznaczonej dla dzieci do trzeciego roku życia. Oprócz rodziców i rodzeństwa, opowiadania przedstawiają także babcię i dziadka oraz kotka i pieska, należących do rodziny Pucia.

Autorka książek postawiła na wsparcie logopedyczne dzieci, dlatego w krótkich opowiadaniach o Puciu znajduje się wiele wyrazów dźwiękonaśladowczych. Dzięki temu rodzice mogą pomóc dzieciom w poznawaniu nowych słów, rozróżnianiu odgłosów zwierząt czy dźwięków pojawiających się w życiu codziennym, tych zasłyszanych w kuchni, podczas kąpieli czy jazdy samochodem.

Pucio nie tylko uczy mówić

Książki o Puciu są również pięknie ilustrowane przez współpracującą z autorką, Panią Joannę Kłos. Dzięki stonowanym barwom i ekspresji rysunków dziecko może porównywać sytuacje z książek z własnymi przeżyciami, nie tylko domowymi, ale też tymi ze spaceru, odwiedzin u babci czy wakacyjnej podróży. Ale Pucio nie tylko uczy mówić, uczy również prawidłowych, dziecięcych zachowań i pomaga rodzicom w kłopotliwych sytuacjach z dzieckiem. Taką sytuacją jest z pewnością pożegnanie się z pieluszką.

Wiadomo, że jednorazowe pieluchy są wygodne dla dziecka i rodziców oraz nie powodują podrażnień dziecięcej skóry, ale przejście do siadania na nocnik stało się przez to problemem spędzającym sen z powiek. Owszem, niektóre dzieci szybko przyzwyczajają się do chodzenia bez pieluchy, ale większość ma z tym spory kłopot. Dzięki książce ”Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki” ten etap dziecięcego życia będzie o wiele prostszy do przejścia.