Pucio uczy się korzystać z nocnika

Każde małe dziecko odkrywa świat z wielką ciekawością i uczy się wszystkiego od podstaw. Nie inaczej jest z potrzebami fizjologicznymi. Gdy przychodzi odpowiedni moment dla malucha, pielucha ustępuje miejsca nocnikowi. Z pomocą w poznaniu i nauce korzystania z nocnika przychodzi Pucio, bohater popularnych książek dla najmłodszych. Marta Galewska-Kustra w książce “Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki” w sposób pomocny i zabawny pokazuje jak zachęcić dziecko do korzystania z nocnika.

Ciekawy prezent od babci

Pucio dostał od babci w prezencie nocnik z samolotem. Chłopczyk bardzo lubi samoloty, więc podoba mu się nowa zabawka. Tylko czy to aby na pewno zabawka? Misia wyjaśnia bratu, że nocnik służy do robienia siusiu i kupy i, że w naturalny sposób zastępuje on pieluszkę. Pucio początkowo sceptycznie podchodzi do pomysłu siadania na nocniku bez pampersa. Szybko jednak zmienia zdanie, gdy w sklepie zauważa majtki z motywem samolotu. Od tej pory chłopczyk podejmuje próby pozbycia się pieluszki. Każda mama, przechodząca przez etap odpieluchowania swojego dziecka, wie, że nie jest to takie proste – zwłaszcza podczas zabawy. Gdy jest wesoło, łatwo zapomnieć o tym, by pobiec na nocnik, ale małe wpadki zdarzają się każdemu. Pucio ma wsparcie całej rodziny, która cieszy się z każdego jego sukcesu.

Pożegnaj pieluszkę razem z Puciem

Marta Galewska-Kustra stworzyła całą serię książek wspierających rozwój dziecka. Jako logopeda, skupiła się na tym, by seria o Puciu wspomagała mowę dzieci. Poruszane w książeczkach tematy sprawiają jednak, że poza mową, dzieci uczą się razem z Puciem poznawać świat i stawiać czoła nowym wyzwaniom. Cudowne ilustracje Joanny Kłos stanowią doskonałe uzupełnienie książeczek. Seria o Puciu to pozycje zabawne i mądre, pomagające najmłodszym w zrozumieniu otaczającego ich świata. Książeczka “Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki” pomoże uświadomić maluchy, że korzystanie z nocnika to super sprawa i na pewno ułatwi im przejście przez ten ważny w życiu etap.