Pucio żegna się z pieluszką

Do kolekcji książek dla dzieci o Puciu autorstwa Marty Galewskiej-Kustra dołączyła właśnie kolejna pozycja – Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki (tanio kupisz tutaj). Seria o rezolutnym chłopcu już od lat towarzyszy małym dzieciom w najważniejszych etapach rozwoju. Książeczki są uwielbiane przez maluchy i niezwykle cenione przez rodziców.

Pucio uczy się korzystać z nocnika

W najnowszej książeczce Pucio stoi przed wyzwaniem pożegnania pieluszki i nauczenia się korzystania z nocnika. Pomaga mu w tym starsza siostra, Misia i cała wspierająca rodzina. Przygoda chłopca zaczyna się od zapoznania się z nocnikiem. Okazuje się, że dla dziecka jego przeznaczenie wcale nie jest takie oczywiste. Książka w mądry sposób pokazuje, jak spojrzeć na problem z perspektywy malucha. Odpieluchowanie bez presji i w tempie dostosowanym do małego człowieka to główny zamysł autorki. Można tu przeczytać o typowych dla tego procesu trudnościach i wpadkach, czerpiąc pomysły reagowania na nie. Pożegnanie pieluszki jest przecież wydarzeniem, w którym bierze udział cała rodzina.

Jak korzystać z książeczki

“Pucio chce siusiu”, tak jak inne części serii, opiera się na przyjemnych dla oka ilustracjach, autorstwa Joanny Kłos. Na ich podstawie rodzice mogą opowiadać dziecku, co dzieje się na kolejnych stronach. Można również skorzystać z prostego w odbierze teksu w formie rodzinnych dialogów. Książeczka jest prosta w odbiorze i pomoże przygotować do odpieluchowania już dzieci poniżej drugiego roku życia. Można ją również potraktować jako kolejną część serii przygód o ulubionym bohaterze.

Autorka i jej bestsellerowa seria

Marta Galewska-Kustra jest cenionym pedagogiem dziecięcym, pedagogiem twórczości oraz logopedą. Spełnia się również w roli autorki książek dla dzieci oraz przede wszystkim – mamy. Przygody Pucia zaczęły się pierwszą książką z serii, “Pucio uczy się mówić”. Czarnowłosy chłopiec szybko stał się ulubieńcem małych czytelników, powracając w kolejnych historiach, puzzlach, grach i układankach. “Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki” towarzyszy maluchom i ich rodzicom w kolejnym, przełomowym memencie dorastania.